گروه: استان ها
تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳

اینترنت

معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت ملی پست ایران گفت: سیستم «سیماک» اشتغال‌زایی مطلوبی را در آینده ایجاد خواهد کرد.

به گزارش همسو نیوز، کاظم میرزایی ظهر امروز در نشست خبری پیرامون افتتاح «کارگاه پروژه اقتصاد مقاومتی سیماک و نیز آشنایی و اجرایی کردن پروژه استقرار زیرساخت نرم‌افزاری یکپارچه مدیریت املاک» گفت: سیستم «سیماک» اشتغال‌زایی مطلوبی را در آینده ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ استارت راه‌اندازی سیستم یکپارچه «سیماک» در کشور زده شد و در سال ۹۵ نیز به‌عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به‌شمار رفت، ادامه داد: امسال نیز سیستم سیماک به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌دار توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است.

این مسئول با یادآوری اینکه تشکیل پرونده در حوزه امور اراضی و املاک بعد از شروع به کار سیستم سیماک توسط دفاتر پیشخوان دولت انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: با راه‌اندازی این سیستم، هیچ مکاتبه فیزیکی در این سامانه اتفاق نخواهد افتاد و مهم‌تر از اینکه مواردی از قبیل امضای طلایی و رانت‌خواری در حوزه املاک از بین خواهد رفت.

میرزایی با اشاره به اینکه سیستم یکپارچه سیماک، یک نرم‌افزار دانش‌بنیان بوده و در آینده نزدیک اشتغال‌زایی خوبی از این طریق اتفاق خواهد افتاد، اظهار کرد: کارگاه آموزشی پروژه اقتصاد مقاومتی سیماک و نیز آشنایی و اجرایی کردن پروژه استقرار زیرساخت نرم‌افزاری یکپارچه مدیریت املاک بعد از تعطیلات عید فطر در زنجان آغاز شده و نمایندگانی از ۲۸ دستگاه مرتبط با حوزه املاک ۲۱ جلسه (هر جلسه سه ساعت) آموزشی را پشت سر خواهند گذاشت.

معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت ملی پست ایران با بیان اینکه با اجرای این سیستم، زمان استعلامات از ۱۲۰ روز به ۱۱ روز کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: این سیستم یکی از گسترده‌ترین پروژه‌های دولت الکترونیک بوده و باعث از بین رفتن موازی‌کاری در حوزه اراضی و املاک خواهد شد. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا