گروه: استان ها
تاریخ: ۱۰:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از بازگشایی تونل پیامبر اعظم(ص) در محور «ایلام – ایوان» تا عصر امروز خبر داد.

مهندس «نورالله دلخواه» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تونل پیامبر اعظم(ص) در مسیر ایلام و ایوان بامداد چهارشنبه ۲۹ فروردین ریزش کرد که این حادثه منجر به مسدود شدن تونل شد، اظهار کرد: بعد از با خبر شدن از ریزش این تونل که بر اثر پس لرزه‌های پی در پی گذشته و بارندگی‌های شدید فروردین ماه رخ داد، تیم‌های مختلفی از عوامل راهداری استان بلافاصله عملیات پاکسازی در این محور را آغاز کردند.

وی افزود: با توجه به مسدود شدن این محور و با تلاش گروه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام نواقص مربوط به علائم راهنمایی و رانندگی و انجام خط کشی در محور قدیمی ایلام به ایوان برطرف و تردد در این محور برقرار شد.

دلخواه یادآور شد: بلافاصله پیگیری‌های لازم برای انتخاب پیمانکار مربوطه برای تعمیر و بهسازی تونل پیامبر اعظم (ص) انجام شد و سرانجام با بازدید بیش از ۱۲ پیمانکار از این تونل، با ۲ تن از آنها قرارداد منعقد شد.

وی ادامه داد: با توجه به نبود اعتبارات کافی و اینکه عملیات بهسازی و ترمیم این تونل بیش از ۳ ماه زمانبر بود تیم کارشناسی این پروژه توانست در مدت زمان ۳۸ روز از زمان وقوع حادثه و با استفاده از قاب‌های فلزی نسبت به بازسازی سقف این تونل اقدام کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: هم اکنون عملیات بهسازی و بازسازی این تونل به پایان رسیده و تیم‌های راهداری استان در حال پاکسازی این محور هستند که تا عصر امروز محور باز و تردد در این مسیر برقرار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا