گروه: استان ها
تاریخ: ۹:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه تا انتهای سال جشن پایان صدور سند مالکیت روستایی در همدان گرفته می‌شود، گفت: ۹۰ درصد از اماکن روستایی استان همدان از سند مالکیت بهره‌مند هستند.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اماکنی هستند که مالکین رغبتی به صدور سند نداشته و یا در این واحدها حضور ندارد، اظهار کرد: امیدواریم با همت سازمان ثبت اسناد، اوقاف و امور خیریه و بیناد مسکن استان بتوانیم برنامه صدور سند مالکیت را به صورت تمام و کمال به اتمام برسانیم و پرونده سند مالکیت روستایی را ببندیم.

وی تصریح کرد: در استان همدان ۱۷۷ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد که بخشی بازسازی و مقاوم‌سازی شده و بخشی نیز بافت قدیمی است که سند مالکیت برای هردو نوع مسکن روستایی صادر شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار سند مالکیت روستایی در استان همدان صادر شده است، یادآور شد: نقشه ثبتی بیش از ۸۷۳ روستا تهیه شده است.

ظفری با تأکید بر اینکه نوسازی و بهسازی ۱۲ هزار واحد مسکن روستایی در سال ۹۷ هدفگذاری شده است، افزود: شاخص بهسازی مسکن روستایی در استان همدان ۵۰ درصد است در حالیکه میانگین کشوری ۴۳ درصد است که امیدواریم بتوانیم این شاخص را تا پایان امسال به ۵۳ درصد ارتقاء دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از افتتاح ۲۵۰۰ واحد روستایی در هفته دولت خبر داد و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت ۲۵۰۰ مسکن روستایی به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته سهمیه استان در بهسازی مسکن روستایی ۹۸۰۰ فقره بود که بیش از ۸۰۰۰ فقره ابلاغ شد و خوشبختانه اکثر متقاضیان به نظام بانکی معرفی شده و موفق به عقد قرارداد شدند.

ظفری با بیان اینکه بازنگری طرح هادی روستایی یکی از برنامه‌های اصلی بنیاد مسکن استان است، گفت: بازنگری طرح هادی ۳۴۳ روستای استان به اتمام رسیده و برای سال ۹۷ نیز بازنگری ۴۰ روستا هدفگذاری شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا