تاریخ: ۱۲:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

به گزارش خبرگزاری تهران پرس :دکتر علی ربیعی در حاشیه دیدار نوروزی با هیات مدیره کانون عالی کارفرمایی و اعضای هیات مدیره سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران افزود: در مدت اخیر به کانون نویسندگان، داستان‌نویسان، فیلم‌سازان و…. در قالب نهادها و کانون‌ها مجوز داده‌ شد.
وی افزود :  اصل اول محور شدن کانون در استانها است و باید اتاق اصناف دعوت شوند  و درباره آموزش در محیط واقعی کار در استانها تسهیل‌سازی کنیم . تجربه نشان داده است ٧٠درصد افرادی که برای آموزش می‌روند در کارگاه‌ها می مانند. 
دکتر ربیعی اضافه کرد : اگر نتوانیم گفت و گوی کارگری کارفرمایی را سامان دهیم به جایی نمی‌رسیم. اگر اتحادیه‌های بزرگ برای  گفت و گو  درست شود درکشور تفاهم ملی  برای تولید کالای ایرانی نیز شکل می‌گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر سه جانبه گرایی تاکید کرد و گفت : باید سه جانبه هایی پیرامون مهارت، امنیت شغلی و سرمایه  نیز پایه گذاری کرد . 
در این نشست حاضران ضمن بیان دیدگاه ها و مسائل خود  در زمینه حمایت از کالای ایرانی به عنوان  موضوع اصلی نشست ، موانع موجود دراین مسیر را برشمردند و بر  اشتغال‌زایی، آموزش و حمایت از صدور خدمات فنی ، مهندسی و تسهیل فضای کسب و کار تاکید کردند .  
موضوعات مربوط به کارفرمایان و پیمانکاران نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که دکتر ربیعی درباره تک تک موارد با حاضران گفت و گو کرد .  

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی