گروه: استان ها
تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

وزیر بهداشت به همکاری ترکیه برای راه‌اندازی آزمایشگاه جامع برای خدمات تشخیصی در کرج اشاره کرد و گفت: اگر این پروژه به پایان برسد تغییری در کل نظام خدماتی آزمایشگاهی کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش همسو نیوز، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی کشور که از طریق ویدئو کنفرانس در البرز انجام شد، اظهار کرد: امروز در ادامه هفته سلامت ۷۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی در چند دانشگاه  علوم پزشکی البرز، هرمزگان، ‌ بخشی از استان فارس افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه این پروژه‌ها شامل پروژه‌های توسعه‌ای اورژانس بیمارستانی، آی‌سی‌یو، سی‌سی‌یو و نصب انواع تجهیزات درمانی، پزشکی و … است. علاوه بر این طی این هفته ۶۰۱ پروژه هم مربوط به خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بهداشتی و مراکز جامع سلامت در کشور افتتاح می‌شود. همه این پروژه‌ها در راستای ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی و پیشگیری از بروز بیماری‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت با اشاره به اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه‌ها، گفت: مجموع پروژه‌های ذکر شده بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه داشته که علیرغم وضعیت اعتباری دولت و با توجه به شرایط کنونی کشور، بودجه قابل توجهی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشت و درمان البرز توضیح داد: حدود پنج سال پیش سرانه تخت بیمارستانی در البرز به ازای هر هزار نفر، ۰.۶ تخت بود، ولی طی این سال‌ها با پیگیری‌های ریاست علوم پزشکی این استان و حمایت مسئولان وضعیت به مراتب بهتر شده است.

هاشمی گفت: امروز شاهد افتتاح مرکز جامع زنان کمالی هستیم که همه پرسنل آن از بحث فنی گرفته تا بحث‌های تخصصی زنان را تشکیل داده‌اند. هنوز اقدامات بهداشتی و درمانی زیادی در البرز برای انجام شدن داریم و امیدواریم با پایان دولت دوازدهم در بسیاری از مناطق این استان که نقطه کور محسوب می‌شوند دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی به راحتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم نظام ارجاع در دولت دوازدهم به طور کامل شکل داده شود و از این طریق شاهد رشد و ارتقای حوزه آموزش در رشته‌های پزشکی باشیم.

وی گفت: دولت مسئول پیگیری در حوزه بهداشت و درمان است و در این بخش به صورت شبانه‌روزی تلاش دارد تا باری از مشکلات مردم بردارد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا