گروه: استان ها
تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

استاندار خراسان شمالی گفت: توسعه مجتمع پتروشیمی خراسان تنها پروژه ای بود که در سفر رئیس دولت یازدهم به این استان تاکنون اجرایی نشده است.

به گزارش همسو نیوز، محمد رضا صالحی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان که با حضور وزیر کار در بجنورد برگزار شد، افزود: اجرای این پروژه از مطالبات مردمی است و باید برای اجرای آن اهتمام شود.

وی با اشاره به وقوع زلزله ۵٫۷ ریشتری در اردیبهشت سال گذشته ادامه داد: تاکنون دو هزار ۱۰۰ واحد بازسازی و تعمیری به مردم واگذار شده است و برای اجرای ساخت آن ها تاکنون ۲۸۳ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.

وی اظهار کرد: اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده ناشی از زلزله یکی از اقداماتی بوده که باید صندوق کارآفرینی امید در استان انجام می داد اما هنوز بخشی از این تسهیلات ارائه نشده است.

صالحی در ادامه از تصویب ۱۰۶ میلیارد تومان برای ساخت سد گلمندره، دریافت مجوز برای دو درمانگاه شبانه روزی در شهرستان راز و جرگلان، انجام توافق نامه با مرکز صدا و سیما در  تهران به منظور اینکه خراسان شمالی به طور کامل تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار گیرد خبر داد.

وی بیان کرد: علاوه بر آن با آستان قدس رضوی توافق شده است تا آستان قدس نسبت به ساخت درمانگاه خیریه که بیماران را به صورت رایگان ویزیت کند و همچنین احیاء تعدادی از قنوات که اعتبار آن به صورت نصف نصف تامین می شود، اقدام کند.

وی در ادامه تصریح کرد: مجتمع فولاد اسفراین در لیست خصوصی قرار دارد و خواهان آن هستیم تا این واحد تولیدی از لیست خصوصی سازی به منظور ادامه اجرای طرح های توسعه ای آن انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: شرکت آلومینیای جاجرم نیز در لیست خصوصی سازی قرار داشت که هم اکنون از این لیست خارج شد و به احتمال فراوان در تابستان سال جاری شاهد راه اندازی فاز شمش این واحد نیز خواهیم بود.

وی گفت: تصویب ایجاد درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی بجنورد، ساخت مرکز توانبخشی، افزایش بیمه قالی بافی و برگشت پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه بجنورد از مطالبات مردم این استان از دولت است. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا