گروه: اجتماعی
تاریخ: ۰:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹

گزارش و مستندات علمی فرهنگستان علوم پزشکی ایران درباره حادثه شیمیایی دوما به عنوان سند رسمی اجلاس فوق‌العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ثبت و منتشر شد.

به گزارش همسو نیوز، مدیرکل اداره صلح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه با ارسال نامه‌ای به دکتر سید علیرضا مرندی – رییس فرهنگستان علوم پزشکی از ابتکار عمل به‌هنگام و مجاهدت علمی متخصصان پزشکی در فرهنگستان علوم پزشکی در تهیه گزارش تخصصی حادثه شیمیایی شهر دومای سوریه تشکر و قدردانی نموده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل فرهنگستان علوم پزشکی، مدیر کل صلح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه در نامه خود از ارسال گزارش علمی فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان به نمایندگی جمهوری اسلامی در دیوان لاهه و ثبت رسمی این سند در اجلاس فوق‌العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خبر داده است.

گفتنی است، چندی پیش فرهنگستان علوم پزشکی با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل و رییس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و برگزاری یک نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های مهم داخلی و خارجی به استناد گزارش‌ها و تحقیقات علمی، گزارش شتابزده بازرسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را در حادثه ادعایی حمله شیمیایی به شهر دومای سوریه مبهم و فاقد وجاهت علمی دانسته بودند و درستی و صحت این گزارش‌ها را مورد تردید قرار دادند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا