گروه: استان ها
تاریخ: ۱۰:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

همزمان با سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام و تشکیل بنیاد مسکن با حضور مسئولان کشوری و استانی پروژه ۲۴ واحدی مسکن خیرساز در استان اردبیل افتتاح شد.

به گزارش همسو نیوز،در مراسمی که در اردبیل برگزار شد پروژه ۲۴ واحدی مسکن خیرساز آیت‌الله کاشانی با صرف هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح شد تا تعدادی از محرومان و نیازمندان فاقد سرپناه از مسکن مناسب بهره‌مند شوند. 

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: همزمان با افتتاح این پروژه که در ۸۰۰ مترمربع احداث شده و هر واحد ۷۳ مترمربع مساحت دارد کلنگ‌زنی پروژه ۱۴۴ واحدی شهرک اندیشه را نیز شاهد بودیم. 

سبحانی خاطرنشان کرد: پروژه ۱۴۴ واحدی مسکن محرومان که به همت خیرین احداث می‌شود با نام فاطمه‌الزهرا(س) نامگذاری شده و قرار است ظرف دو سال آینده با صرف هزینه ۹ میلیارد تومان به همت خیرین در قالب دو بلوک مجزا احداث و عملیاتی شود. 

وی گفت: همزمان با آغاز عملیات احداث این پروژه در چهار شهرستان دیگر استان اردبیل نیز با صرف ۳ میلیارد تومان پروژه‌های مسکن محرومین خیرساز کلنگ‌زنی شد. 

عضو شورای اداری استان اردبیل با گرامیداشت هفته بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام بیان کرد: بنیاد مسکن با همکاری بنیاد مستضعفان و بهزیستی تلاش می‌کند تا برای ۸۰ نفر از خانواده‌های دو معلول و بیشتر سرپناه تهیه کند که ۴۰ واحد آن تکمیل و تحویل متقاضیان شده است. 

سبحانی افزود: قرار است از این تعداد ۴۰ واحد نیز در سالجاری تکمیل و آماده بهره‌برداری شود. 

سالانه ۵ هزار واحد مسکن به همت خیرین احداث می‌شود 

 در ادامه هادی درفشی رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور در مراسم افتتاح پروژه ۲۴ واحدی مسکن خیرساز در اردبیل با اشاره به اینکه سالانه ۵ هزار واحد مسکن به همت خیرین در کشور احداث و در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در سالجاری ۳ هزار واحد از مسکن تولید شده به همت خیرین در مناطق مختلف کشور آماده افتتاح است که ما افتتاح‌های خود را از اردبیل و با تحویل ۲۴ واحد مسکن خیرساز به محرومین آغاز می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در کشور استقبال خوبی از طرح احداث مسکن برای اقشار فاقد سرپناه با کمک خیرین انجام شده و در تمامی استان‌ها روند احداث این واحدها روبه توسعه است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن در ادامه سخنان خود به مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی اشاره کرد و گفت: ۲۰ هزار واحد سالانه در کشور مقاوم‌سازی می‌شود به طوری که تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور مقاوم‌سازی شده است.

درفشی بیان کرد: امسال نیز دولت تلاش می‌کند تا براساس سهمیه تعریف شده نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای کم‌دوام روستایی اقدام کند که امیدواریم این رویکرد زمینه خوبی را برای ماندگاری روستائیان در مناطق محروم فراهم آورد.

رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور به کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی با هدف احداث و نوسازی واحدهای کم دوام‌ اشاره و بیان کرد: ساخت خانه مناسب و ارزان برای اقشار کم درآمد جامعه از طریق خیرین و مشارکت مردمی از مسیر حساب ۱۰۰ امام یکی از رسالت‌های مهم انجمن خیرین مسکن‌ساز و رویکرد بنیاد مسکن است.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا