گروه: استان ها
تاریخ: ۱۵:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۱

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: عملکرد طرح رونق اقتصادی در خراسان‌شمالی رضایت‌بخش نیست.

به گزارش همسو نیوز، «بابک دین‌پرست» در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور در بجنورد برگزار شد، افزود: تسهیلات ارائه شده برای طرح رونق تولید در خراسان‌شمالی حدود ۵۵ میلیارد تومان بوده این در حالی است که این رقم در استان‌های همجوار حدود ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی درباره طرح‌های اشتغال پایدار روستایی نیز اظهار کرد: مبلغ ۲۶۲ میلیارد تومان به چهار بانک خراسان‌شمالی برای اجرای طرح‌های اشتغال روستایی واریز شده است که طی بررسی‌های به عمل آمده یک هزار و ۶۱۲ طرح به بانک‌ها معرفی شده که اگر مصوب می‌شد باید رقم ۳۱۳ میلیارد تومان پرداخت می‌شد اما تاکنون ۶۰۹ طرح مصوب شده که منجر به پرداخت برای ۳۱۰ طرح شده است.

وی ادامه داد: یک هزار و سه پرونده یا عودت داده شده و یا در حال رسیدگی است و از رقم ۲۶۲ میلیارد تومان پرداخت شده فقط ۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده است این در حالی است که باید بانک‌ها تا پایان خرداد ماه امر رسیدگی به پرونده‌ها را تمام می‌کردند و امر واریز را انجام می‌دادند.

دین‌پرست با بیان این‌که نرخ بیکاری در خراسان‌شمالی از ۱۲٫۲ در سال ۹۵ به رقم ۹٫۷ در سال گذشته رسیده است به مدیران هشدار داد که مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا این رقم دوباره افزایش نیابد.

وی در ادامه با اشاره به این‌که خراسان شمالی رتبه ۲۵ جذب سرمایه‌گذاری خارجی را دارد، اظهار کرد: در سال گذشته ۹۰ میلیون دلار برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای این استان هدف‌گذاری شده بود که رقم ۲۰۰ هزار دلار جذب شده است.

وی همچنین یادآور شد: شهرستان راز و جرگلان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه‌یافته در کشور است که پایلوت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی شده و باید کوشیده شود تا این امر اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا