گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۰:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: در اولین هفته از ماه مبارک رمضان، نمایندگی ستاد دیه استان تهران و نیکوکاران تهرانی با پرداخت بدهی ۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان، گل لبخند و شادی را به خانواده‌های آنان هدیه دادند.

به گزارش همسو نیوز، منوچهر رحمانی با اعلام این خبر گفت: نیکوکاران در ماه ضیافت الهی، با دعوت مدیر کل زندان‌ها و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان از طریق صداوسیما و خبرگزاری‌ها، ضمن حضور در بوستان گفت‌وگو و همچنین دفتر ستاد، بدهی ۲۰ نفر زندانی نیازمند جرایم غیرعمد را پرداخت کردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران افزود: یکی از این زندانیان، مردی ۶۷ ساله به نام رحیم بود که ۵ دختر و دو پسر داشت. وی هزینه زندگی خانواده‌اش، هزینه درمان دو فرزند با بیماری صعب العلاج و نیز اجاره منزل استیجاری‌اش را از طریق باربری با وانت پیکان قدیمی می‌گذراند.

وی ادامه داد: رحیم بی اطلاع از عواقب قانونی ضمانت، پشت چک ۱۸ میلیون تومانی یکی از دوستانش را امضاء نموده بود ولی با متواری شدنش، طلبکار که خود وضع مالی بسیار ضعیفی داشت؛ به ناچار سراغ ضامن آمده و وی که توان پرداخت این مبلغ را نداشت از بهمن ماه سال گذشته در زندان به سر می برد که با قبول اعسار از سوی دادگاه، مبلغ ۶ میلیون و ۴۰۰ تومان پیش پرداخت بدهی توسط نیکوکاران پرداخت شد.

رحمانی گفت: غرفه های جمع آوری کمکهای خیرین، تا پایان ماه مبارک رمضان در بوستانهای گفتگو و آب و آتش برپاست. همچنین عزیزان نوع دوست می توانند با مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، نبش اعرابی ۶، پلاک ۲۵، طبقه سوم و یا از طریق سایت نمایندگی ستاد دیه استان تهران به نشانی www.tehiporo.ir و یا لینک اطلاع رسانی@tehipro   با فعالیت‌های این نمایندگی و نیز نحوه ارسال کمک‌های مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شده، امکان انتخاب مددجو از طریق خلاصه پرونده و پرداخت بخشی یا کل بدهی را دارند تا زمینه آزادی مددجویان نیازمند جرایم غیرعمد دیگر را نیز فراهم نمایند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا