گروه: استان ها
تاریخ: ۱۵:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۱

‌استاندار خراسان رضوی گفت: طی دو سال اخیر ۵۳۹ پروژه نیمه تمام و تکمیل شده در استان با توجه به ظرفیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است‌.

‌به گزارش همسو نیوز- ‌به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان با اشاره به اینکه در پی تصویب ماده دو قانون‌الحاق و مواد ۴۳ و۸۸ قانون‌الحاق، این موضوع از سال ۹۴ در استان فعالانه و با جدیت پیگیری شده است، اظهارکرد: در سال ۹۵ سهمیه استان برای واگذاری این واحدها به بخش خصوصی ۱۰۸ پروژه تعیین شد اما در پایان سال موفق به واگذاری ۳۴۵ پروژه به بخش خصوصی شدیم.

وی با بیان اینکه واگذاری پروژه‌های نیمه تمام کار بسیار دشواری است، خاطر‌نشان کرد: بخش خصوصی برای گرفتن یک طرح یا پروژه‌ای که از ابتدای در آن حضور و دخالت نداشته خیلی انگیزه ندارد و به سهولت در آن به دلیل عدم اطلاع کامل از جزئیاتش تعامل نمی‌کند.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: از این رو استان برای جلب مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های کلان عمرانی طی سه سال اخیر تلاش زیادی صرف کرده و تاکنون هم در این راستا توفیقات خوبی داشته است، چنان که در سال ۹۵ استان در واگذاری پروژه‌های نیمه تمام و تکمیل شده به بخش خصوصی رتبه دوم کشور را بدست آورد.

رشیدیان ادامه داد: در سال ۹۶ هم تعهد و سهمیه استان واگذاری ۱۴۵ مورد از این طرح‌ها بود که در پایان سال بیش از این میزان یعنی ۱۹۴ طرح واگذار گردید.

وی از جمله طرح‌هایی که طی این دو سال در استان به بخش خصوصی واگذار شده را طرح‌های حوزه راه چون آزادراه مشهد – قوچان، باند دوم تربت‌حیدریه – رشتخوار، خواف، خط انتقال گاز برای مجتمع‌های فولادی سنگان، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای گلبهار، سبزوار، کاشمر، نیروگاه‌های برق راشد تربت‌حیدریه وابن یمین سبزوار، بخش بخار نیروگاه فردوسی و مانند آن عنوان کرد که با سرمایه‌گذاری این بخش در حال انجام است.

 استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در مجموع طی چهار سال گذشته ۷۲ هزار ریال پروژه و طرح عمرانی کلان با مشارکت بخش خصوصی در استان به انجام رسیده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا