گروه: استان ها
تاریخ: ۱۱:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

محمدامین صباغی زاده افزود: بیش از یک و قرن و نیم از فعالیت اتاق بازرگانی می‌گذرد و قوانین جدید در خصوص فعالیت‌های این اتاق آمده است که منجر به حمایت هرچه بیشتر از بخش خصوصی شده است.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالیم این اتاق باعث اتفاق‌های بسیار خوبی برای فعالین اقتصادی شده است و در برخی کشورها نیز به طور مشترک به فعالیت‌های اقتصادی می‌پردازیم.

صباغی زاده تصریح کرد: ساختمان جدید اتاق بازرگانی نیز در حال شکل گرفتن است که به زودی نیز به بهره برداری می‌رسد تا بتوانیم حمایت‌های بیشتری را صورت دهیم و بخش خصوصی پویاتری داشته باشیم.

اتاق بازرگانی را نمی‌توان بدون تاریخ تجارت هرمزگان معرفی کرد

مؤلف کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار گفت: کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار علی رغم تلاش وافر در برگیرنده تمامی فراز و نشیب های بازرگانی و تجارت هرمزگان نیست

علی کمال زاده در گفت و گو با ایسنا، ‌بیان کرد: از تاسیس اتاق تجارت بندرعباس با عنوان مجلس وکلای تجار بندرعباس در سال ۱۳۶۳ تا کنون بیش از ۱۳۳ سال می گذرد.

وی افزود: کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار حاصل تلاش و پشتکار برخی از کارشناسان است که در این اثر تلاش شده ضمن توجه به تجارت در هرمزگان، اتاق تجارت بندرعباس نیز معرفی شود.

کمالی زاده تصریح کرد: تاکنون تألیفات متعددی در زمینه‌های سوابق اقتصادی، سیاسی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی شهر بندرعباس توسط نویسندگان بزرگوار استان تألیف و منتشر شده که هرکدام به نوبه خود سهم به سزایی در شناساندن و آشنا کردن علاقه مند به شهر بندرعباس داشته است.

وی ادامه داد: این کتاب به دلیل اینکه بتواند تا حدودی پاسخگوی نیاز علاقه مندان و پژوهشگران به مطالعه تاریخچه اتاق بازرگانی بندرعباس باشد تألیف و تدوین شده است.

این مؤلف خاطرنشان کرد: این کتاب علی رغم تلاش وافر در برگیرنده تمامی فراز و نشیب‌های بازرگانی و تجارت هرمزگان نیست و کلیه آمار و اطلاعات به دست آمده از تعدادی کتب، مجلات اتاق بازرگانی، روزنامه اطلاعات، گزارش‌ها و عملکردهای اتاق است.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی را نمی‌توان بدون تاریخ تجارت هرمزگان معرفی کرد و از آنجا که اتاق بازرگانی، تجارت، صادرات و واردات مکمل و وابسته هم هستند، بدین منظور جملاتی کوتاه از تاریخ تجارت در هرمزگان از دیدگاه نویسندگان بزرگ و ارزشمند اشاره شده است.

کمالی زاده در پایان با تشکر از تمام افرادی که وی در تألیف این کتاب حمایت کردند، گفت: از صاحب نظران و علاقه مندان استدعا دارم که بر اینجانب منت گذاشته، نظرات و نواقص و کمبودها را به اینجانب اطلاع دهند.

‌در پایان این مراسم که با حضور پیشکسوتان فرهنگی و اقتصادی هرمزگان برگزار شد، از کتاب “یک قرن و نیم همراهی تجار” که به تاریخچه اتاق بازرگانی بندرعباس می‌پردازد و توسط علی کمال زاده گردآوری شده است، رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا