گروه: ورزشی
تاریخ: ۲۳:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۶

یوهان کرویف فقید، ۴۸ بار برای تیم ملی کشورش به میدان رفت.

به گزارش همسو نیوز، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۴۸ روز دیگر آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

سایت فیفا تا آغاز برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اقدام به روز شمار این رقابت‌ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

یوهان کرایف فقید، ۴۸ بار برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و در جام جهانی ۱۹۷۴ که به نایب قهرمانی لاله‌های نارنجی منجر شد به میدان رفت و دو سال بعد در یورو ۷۶ نیز حضور داشت.

کرایف یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا بود و در تیم رویایی هلند در دهه ۷۰ میلادی بازی می‌کرد. او در تیم‌های آژاکس و بارسلونا توانست ۹ قهرمانی در لیگ را به دست آورد و توپ طلا را نیز سه بار از آن خود کرده بود. دوران مربیگری کرویف نیز خاص بود. او به همراه بارسلونا توانسته بود چهار بار قهرمانی در لالیگا را تجربه کند.

یوهان کرویف در سال ۱۹۷۴ که هلند نایب قهرمان جام جهانی شد، کاپیتان این تیم بود. در آن جام، هلند در نمایشی درخشان با چهار گل آرژانتین را شکست داد و برزیل، مدافع عنوان قهرمانی را با دو گل از پیش رو برداشت اما در فینال و مقابل آلمان میزبان، ۲ بر یک مغلوب شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا